Гостите си опекоха рано питката в Българско Сливово

„Бенковски“ – „Спортист“ (Върбовка) 1:3

Гостите от Върбовка тръгнаха в атака още от началните минути и в 17-ата от удобна позиция Иван Кирилов пропусна да огорчи домакините от Българско Сливово, стреляйки над вратата. Две по-късно обаче Любен Любенов посрещна отбита топка и я изпрати в горния десен ъгъл на вратаря на „Бенковски“ за 0:1. Иван Кирилов се реабилитира за пропуска си в началото на двубоя, бележейки с глава в 29-ата минута за 0:2.

Второто полувреме тръгна добре за „Спортист“ и в 52-рата минута мачът бе решен. Любен Любенов вдигна на 0:3 след корнер. До края гостите затвориха срещата, като внимаваха в отбрана. Все пак усилията в атака на домакините бяха наградени с почетно попадение. Отбеляза го Пламен Дончев в 70-ата минута.