178 четения

С десет души неданци повалиха лясковчани на техен терен

„Левски“ (Ляск.) – ФК „Недан“ 1:2

След три поредни загуби новакът в групата изпита радостта от успеха. При това първата си победа неданци записаха като гости на един от доскоро силните отбори в групата „Левски“ (Лясковец). При това го направиха в намален състав, а домакините явно са в криза в началото на сезона. Мачът тръгна отлично за левскарите, които чрез Пламен Пенев дръпнаха в резултата в 19-ата минута. Нападателят бе изведен зад отбраната на гостите и прехвърли вратаря им за 1:0. Пенев можеше да вдигне на 2:0 в 35-ата минута, но в разбъркване стреля над напречната греда. Буквално при ответната атака Светлин Стоянов стреля, последва рикошет и 1:1.

Втори жълт и съответно червен картон за Петко Вълчев остави отборът от Недан с десет души на терена в 52-рата минута. Лясковчани опитаха да се възползват от численото си предимство и редяха атака след атака, но не успяха да отбележат гол. Напротив – инкасираха. В 75-ата минута Петко Петков се озова на върха на контра, преодоля вратаря на „Левски“ и се разписа за 1:2.