martineli

martineli

Ветераните на “Етър” и “Манчестър Юнайтед” ще направят мача на „Ивайло“ празник на футбола

Специална бира пуска за срещата пивоварна „Бритос“

В празник за футбола са амбицирани да превърнат предстоящия мач помежду си ветераните на “Етър” и “Манчестър Юнайтед”. Двубоят е на 11 октомври на стадион “Ивайло”. Почти целият шампионски тим на „Етър“ от 1991 година под ръководството на Георги Василев и Стоян Петров ще вземе участие в приятелския мач с ветераните на „Манчестър Юнайтед“, съобщи организаторът на събитието Емил Йорданов.

Във Велико Търново ще се съберат отново Никола Донев, Бончо Генчев, Илиян Киряков, Цанко Цветанов, Сашо Христов, Игор Кислов, Георги Георгиев, Миро Байчев, подкрепени от Вальо Игнатов, Стефан Лъхчиев, Румен Данков и др. Краси Балъков и Калоян Чакъров няма да могат да участват в срещата, тъй като са с националния отбор на България в Черна гора. В 3-тата минута на мача пък ще бъде почетена паметта на Трифон Иванов. На 11 октомври стадион “Ивайло” ще отвори входовете в 17:00 ч. Шоуто започва с минитурнир между децата от футболните школи от цяла България. Входът ще е свободен за деца на възраст до 15 години.

В програмата следват диджей Мис Парти и Шкумбата, който ще е водещ.

Самият мач започва в 19:30 ч., като преди него “Пеещи камбанки” ще изпълнят химните на двата отбора. Двете полувремена ще са по 35 минути, а на почивката ще има програма на “Ун Бесо”. При равенство публиката ще види и дузпи.

За гостите ще играят Лий Мартин, Девид Мей, Ник Кълкин, Сами Макилрой, Дани Уебър…

Димитър Бербатов е бил поканен да облече отново екипа на “Манчестър Юнайтед”, но същия ден ще участва на подобен мач в Барселона. Все пак ще има представители на неговата фондация. На представянето на програмата присъстваха и двама от шампионите на “Етър” – Сашо Христов и Бончо Генчев.

“Играл съм срещу “Манчестър Юнайтед”, когато в тима бяха имена като Гигс, Кантона, Шмайхел, Инс, Канчелскис… Бихме ги с 2:1, като подадох за първия гол, а в края на мача след мой удар Шмайхел изби топката в гредата. В Англия не отиваш на мач, а на празник, отборите се раздават до краен предел, а феновете казват: “Моята религия е моят клуб”. Вярвам, че ще бъде празник и на 11 октомври и ще дойдат много хора”, разказа Бончо Генчев.

Спортният министър Красен Кралев ще присъства на мача, съобщи още Емил Йорданов. Поканени са куп известни имена, но още се чака официалното им потвърждение. Освен българската публика ще има и солидна английска агитка.

Гостите пристигат на 10 октомври, а следобед ще дадат пресконференция на стадион “Ивайло”. Ще разгледат Царевец, където ще се срещнат с Даниел Панов, а вечерта от 21 часа ще гледат “Звук и светлина”. После ще гостуват и в „Клуб Седем“, където могат да се срещнат със своите фенове.

Специална бира за мача пуска един от спонсорите на проявата – “Бритос”, бутилките са с етикет на самия мач, цената ще е 2 лв. Цените на билетите са 15 лв. и се продават в OMW, Туристическия център и в мрежата на Eventim.