Гол на Стефан Гинчев свали габровци от върха

„Янтра – 2019“ – ОФК „Павликени“ 0:1

Отборът на „Янтра 2019“ допусна втора загуба за сезона в Северозападната Трета лига и слезе от първото място в класирането. В среща от 10-ия кръг на първенството габровският тим отстъпи на стадион „Христо Ботев“ на гостите от ОФК „Павликени“ с 0:1.

Единственото попадение в срещата падна в 62-рата минута и негов автор беше бившият играч на габровския тим Стефан Гинчев. Той се разписа с глава след ефектно отиграване до тъча и добро центриране на Красен Трифонов.

„Янтра 2019“ имаше възможност да поведе в 41-вата минута, но диагоналният удар на Стефан Иванов мина покрай вратата на Венцислав Димитров. В 42-рата пък Християн Василев опита удар от дистанция, но той беше слаб и не затрудни стража на гостите.

След почивката играчите на Димитър Тодоров бяха по-активни и това доведе до попадението на Гинчев в 62-рата минута, който успя да се измъкне точно от опеката на Дани Куцилев. Преди това удар на Йордан Йорданов беше отразен от вратаря на „Янтра 2019“ Христо Лалев, а Цветомир Додуров тресна греда след изпълнение на корнер. В последните минути на мача домакините опитаха натиск в търсене на изравнително попадение, но до реална заплаха за вратата на гостите не се стигна.

„Най-после счупихме каръка след серията равенства“, сподели треньорът на „Павликени“ Димитър Тодоров след втората поредна победа на тима му в първенството.