В Славяново „студентите“ не успяха да препънат третия в класирането

„Вихър“ – „Академик“ 3:1

Загуба с 3:1 претърпя свищовският „Академик“ при гостуването в Славяново. Четвърт час след началния съдийски сигнал Десислав Русев бе в прегръдките на съотборниците си заради попадението, за което му асистира Константин Генков. Въпреки надмощието си домакините не вкараха повече до почивката. След нея Йоан Петков изпълни прецизно фаул в 60-ата минута за 2:0. Десетина минути по-късно Русев шутира неспасяемо от границата на наказателното поле – и 3:0. Той, Цветан Петров и Иван Иванов уцелиха по веднъж гредите. Първите двама направиха още пропуски, както и Генков. Накрая Ивайло Дангуров реализира почетния гол за „студентите“.