Иван Лесев подпечата победата на домакините

„Лато“ – „Левски – 1986“ 2:0

Два гола на Иван Лесев определиха победителя в двубоя на стадиона в Свищов. Първата част бе равностойна, като атаките на съперниците стигаха до границите на наказателните полета и приключваха с неточни удари или добри намеси на защитниците. В 38-ата минута обаче остро центриране от фланга бе засечено с плонж от Иван Лесев и вратарят на стражичани Ивелин Пройнов, който направи преди и след това добри спасявания, бе безсилен да спре топката по пътя към мрежата зад гърба му за 1:0. 180 секунди след почивката отново Иван Лесев се озова на позиция и стреля край Пройнов за 2:0. Този резултат се запази до края на двубоя, като атаките на гостите не успяха да пробият отбраната на отбора от Алеково.