Лясковчани най-после счупиха каръка, биха в Царевец

„Изгрев – 93“ – „Левски“ (Ляск.) 0:2

В двуостър мач гостите от Лясковец стигнаха до крайния успех и прекъснаха серията си от загуби. След центриране от корнер на Димитър Димитров топката достигна до Шенол Краев, който с плътен удар я изпрати в страничния стълб и оттам – в мрежата на домакините за 0:1. Футболистите от Царевец отговориха с атака и шут на Йоаким Ченков, спасен от вратаря Петко Иванов. Второто полувреме започна с техни пропуски. Първо Ивайло Атанасов от два метра би с глава над вратата, бранена от лясковчани. След това пък Борис Ангелов бе на чиста позиция и шутира неточно.

Шанс за гостите се разкри пред Димитър Димитров, чийто изстрел бе отбит в гредата от стража на „Левски“. В 87-ата минута обаче мачът свърши, след като Христо Иванов проби отляво и намери Иван Шишманов Иванов, който овладя и вкара за 0:2.