Петнайсетгодишните етърци с важен успех, батковците пропуснаха дузпа

Победа и равенство записаха отборите на „Етър ВТ“ в поредните си срещи за първенството на Националните групи до 15 и 17 години срещу връстниците си от „Национал“. При по-малките гостите от София откриха резултата в 7-ата минута. В 25-ата Димитър Колев изравни. Столичани завършиха мача в намален състав, тъй като играч на „Национал“ получи директен червен картон през второто полувреме за грубо нарушение срещу откъснал се нападател на „виолетовите“.

В 55-ата минута Радостиян Димитров направи 2:1 след контра, а в 60-ата Атанас Атанасов оформи крайния резултат с красив прехвърлящ удар от границата на наказателното поле.

При по-големите първото полувреме завърши 0:0. За гостите Траян Тенев не успя да се разпише в началото сам срещу вратаря на домакините. Малко по-късно Емре Дрянов стреля покрай вратата, а Антон Бакалов удари горната греда с изстрел извън наказателното поле. Вратарят на етърци Пресиян Петков се намеси решаващо при удар на Бакалов, както и при последвалата добавка.

„Национал“ поведе в 65-ата минута с гол на Георги Пенелов.

Десет минути по-късно бе отсъдена дузпа за домакините. Вратарят на гостите Николай Стоянов обаче отрази удара на Христо Марков.

В последната, 90-а минута Марков се реваншира за пропуска и изравни 1:1.