42 деца премериха сили в шахматен турнир „Маринополци“ в Павликени

IV издание на шахматен турнир „Маринополци“, организиран от ШК „Асеневци“ и ШК „Маринополци“, се проведе в Павликени, който в последните години се превръща в център на древната игра.

Събитието се проведе под патронажа на инж. Емануил Манолов и ръководството на Община Павликени.

За разлика от предишните издания, тази година състезанието бе само за деца, и то в нестандартни групови категории: 9, 11, 13 и 15 години. Участие взеха 42 деца. Първенец сред 13-годишните и победител в генералното класиране стана представителят на шахматен клуб „Тунджа“, град Ямбол – Антоан Иванов. В групата на най-малките със злато се окичи Николай Димитров ШК “Етър“, при 11-годишните надделя Денислав Иванов ШК “Орловец“, а Ивелин Стефанов от ШК „Асеневци“ заслужено взе златния медал в най-голямата възрастова категория до 15 г. При девойките най-добре се представи Мелинда Хамзова ШК „Орловец“. От местните представители на ШК „Маринополци“, град Павликени, след дележ с равен брой точки на първо място застана Божидар Златанов, като малко по-добри показатели му отредиха една по-висока позиция в крайното класиране пред Денислав Христов. Бронза заслужи Пресиан Йорданов.

На турнира се раздадоха 700 лв. в осем парични награди, 24 медала, четири купи, предметни награди и ваучери за безплатно участие на предстоящия голям открит турнир за купа „Павликени“. Кметът на общината инж. Емануил Манолов, под чийто патронаж се проведе събитието, отправи специално приветствие към всички участници и придружители.