142 четения

Задна ножица на Бончо Генчев подпечата уникална футболна вечер на „Ивайло“

Ветераните на „Манчестър Юнайтед“ играха като за световно, феновете на „Етър“ с поредната си чудесна хореография

Близо 4000 зрители изпълниха централната трибуна на стадион „Ивайло”, за да видят на живо мача между ветераните на „Етър” и „Манчестър Юнайтед”. Зрелището не ги разочарова, а уникалната задна ножица на Бончо Генчев, поразила мрежата на англичаните, бе страхотен финал на вечерта.

Преди началния съдийски сигнал организаторите се постараха публиката да не скучае. Програмата тръгна с демонстративен турнир по футбол между отборите на футболните школи на „Болярчета”, „Беломорец” (Асеновград), „Етър” и „Орлета” (Пазарджик). Настроението подгряваше диджей Мис Парти, възпитаниците на музикално студио „Елита” изпяха песента на Руслан Мъйнов за Велико Търново, Василена Василева от ДЕС „Румина” също имаше своя звезден миг пред многохилядната публика. Сред зрителите бяха министърът на спорта Красен Кралев, който гледа двубоя в компанията на Даниел Панов, звездата на българската лека атлетика Йорданка Благоева, шефовете на шампионския „Етър” Тошо Кръстев, Павлин Генчев и Иван Ангелов.

Моторът на събитието Емил Йорданов се превъплъти прекрасно и в ролята на водещ, тай като в последния момент стана ясно, че Шкумбата няма да пристигне, защото се разболял.

След излизането на ветераните на „Етър” и „Манчестър Юнайтед” на терена „Пеещи камбанки” изпяха химните на двата отбора „Откак се е, мила моя майно льо” и „Glory Glory Man United”.

Емил Йорданов представи съперниците един по един и така за „Етър” бяха аплодирани Кольо Донев, Сашо Христов, Илиян Киряков, Цанко Цветанов, Георги Попиванов, Сашо Димов, Генчо Генчев, Игор Кислов, Бончо Генчев, Мирослав Байчев, Адриян Гайдарски, Георги Георгиев, Румен Данков, Николай Арнаудов, Емил Димитров, Христо Белчев, Стефан Лъхчиев, Аргиров, както и треньорите им Георги Василев и Стоян Петров.

Ветераните на „Манчестър Юнайтед”, които аплодира публиката, бяха Ник Кълкин, Джонатан Грийн, Лий Мартин, Дейвид Мей, Кристофър Каспър, Бенджамин Торнли, Майкъл Грей, Сами Макилрой, Дани Уебър, Ръсел Биърдсмор, Дарик Бразал, Кейт Гилеспи и Лий Хендри.

Всички футболисти получиха шалче сувенир с имената и емблемите на двата отбора.

В 3-тата минута мачът бе спрян за около 60 секунди, а зрители и футболисти с бурни аплодисменти почетоха Трифон Иванов. Момчетата от фен клуб „Етър“ спуснаха от козирката транспарант с неговия лик и виолетови знамена, а въздухът се оцвети във виолетово. Гостите поведоха в резултата до средата на полувремето с два гола на Лий Хендри от „Астън Вила”, който бе тук, за да подсили отбора на „Манчестър Юнайтед”. При първия стреля технично от дистанция, а при втория финтира и би леко край Донев.

„Виолетовите” шампиони отговориха с натиск и в 23-тата минута реферът Йордан Дурчев, на когото асистираха Петър Петров и Тихомир Боболов, отсъди наказателен удар за събаряне на Попиванов. Георги Георгиев стреля, но вратарят на „червените дяволи” Ник Кълкин успя да отрази удара. До почивката Игор Кислов на два пъти пробва мерника си, но не намери целта.

През почивката зрителите не скучаха нито за миг, защото UN Beso с атрактивните си танци поддържаха адреналина.

През второто полувреме ветераните на „Манчестър Юнайтед” продължиха да се раздават на макс и да атакуват опасно, а Дани Уебър и Джонатан Грийн доведоха резултата до 0:4, останали сами срещу вратаря на домакините. Така дойде последната минута на мача, когато фантастичният гол със задна ножица на Бончо Генчев взриви трибуните за крайното 1:4..