74 четения

Хандбалистките стартираха уверено в новото първенство

„Етър – 64“ – „Ники спорт“ 32:24 (17:13)

С категорична победа стартираха хандбалистките на „Етър – 64” в новото първенство на женския елит. Великотърновки биха с 32:24 (17:13) „Ники спорт” (Сливница) в първия си мач от юбилейния за тях сезон, в който се навършват 55 г. от основаването на клуба и 50 години от влизането в „А” група. Отборът представи новите си два екипа – основния във виолетов цвят, а резервния – изцяло в черно. Пред около 400 зрители в ДКС „В. Левски“ гостенките започнаха по-добре и поведоха с 1:4. След 17-ата минута етърки влязоха в ритъм и с шест поредни гола направиха пълен обрат до 14:9 в своя полза. Почивката дойде при 17:13, а през втората част двубоят бе под контрола на домакините, които стигнаха до разлика от десет гола в един момент, момичетата от Сливница успяха само веднъж да скъсят пасива си до четири попадения. В крайна сметка финалната сирена дойде при 32:24 за великотърновки.

Най-резултатни за „виолетовите“ бяха Антония Симеонова и Маги Христова с по седем попадения, следвани от новото украинско попълнение Олександра Замишляк с шест.

„Етър-64”: Десислава Николова, Анна Захарова, Олександра Замишляк 6, Миглена Христова 7, Мария Спирдонова 5, Кристияна Караманлиева, Данислава Петрова 5, Антония Симеонова 7, Кристина Цветанова, Ангелина Симеонова 1, Златина Коева, Даниела Стефанова, Веселина Иванова 1, Полина Стоянова.