martineli

martineli

Късна развръзка в Горна Оряховица, Деян Христов донесе трите точки на „железничарите“

„Локомотив“ – ПФК „Монтана“ 2:1

С гол в добавеното време „Локомотив” се наложи с 2:1 над третия във временното класиране на Втора лига – ПФК „Монтана”. Домакините имаха кадрови проблеми преди мача – капитанът Иво Харизанов е контузен, Мартин Петков не е възстановен напълно, а Жак Пехливанов бе наказан.

Срещата започна с натиск на гостите, като Борислав Балджийски пропусна на два пъти да се разпише. В отговор Деян Христов бе изведен сам срещу Симеонов, но опитният нападател не успя да финтира стража на „монтанчани”. Така дойде 25-ата минута, в която Стивън Славков с удар от далечна дистанция изведе „железничарите” напред в резултата. В края на полувремето гол на Сергей Георгиев от гостите не бе зачетен заради засада.

В началото на втората част монтанчани натиснаха и Василев се намеси при изстрел на Галин Ташев. След директен обстрел от пряк свободен удар Тони Тасев пък уцели левия стълб на вратата, бранена от стража на локомотивци. Последва суматоха в наказателното поле, но „черно-белите” се справиха. Малко по-късно изстрел на Д. Илиев с глава мина над вратата на домакините. След неразчетено излизане на вратаря Василев пък се наложи на Атанас Фиданин да чисти удар на противников играч. В 72-рата минута гостите останаха в намален състав, след като Д. Илиев получи червен картон, но продължиха да нападат и Ивайло Василев се отличи с блестяща намеса, избивайки силен удар с глава на Стефан Цонков. В 89-ата минута обаче Атанас Илиев изравни резултата с точен удар.

Трите точки все пак останаха в актива на „Локомотив“, след като в заключителните секунди на двубоя Деян Христов засече от въздуха центрирана топка от Айкут Рамадан и не остави никакви шансове на Васил Симеонов да се намеси – 2:1.

ОФК “Локомотив” (Горна Оряховица): Василев, Сандов, Тодоров, Минков, Фиданин, Райчев (60’ Стефанов), Пехливанов, Чалъков, Янев (76’ Рамадан), Колев (90+2’ Юруков), Христов.

Снимк: „Регнюз”