martineli

martineli

Руменов и Станоев бележат в Русе, Крум Стоянов направи асистенция и изработи дузпа за „виолетовите“

„Дунав“ – „Етър ВТ“ 0:2

Първа победа на чужд терен през настоящето първенство и трета изобщо постигна отборът на „Етър ВТ“. С двубоя в Русе на практика бе преполовен редовният сезон в Еfbet Лигата, който великотърновци завършват на девета позиция с актив от 14 точки.

Първата част премина при поделено надмощие, като в определени моменти „виолетовите“ имаха игрово превъзходство, но в края и домакините живнаха и имаха възможност да отбележат. Като цяло и двата отбора внимаваха повече да не получат гол, отколкото да търсят на всяка цена отбелязването му. Така логично дебненето преди почивката не донесе попадение.

По-близо до него бяха русенци, но реално само веднъж. В 37-ата минута след ъглов удар, изпълнен от Ивайло Лазаров, Любен Николов стреля с глава в десния страничен стълб на вратата, пазена от Христо Иванов.

Преди това в 5-ата минута удар на Иван Стоянов от въздуха бе уловен от Макенджиев. Отново той се откъсна сам в 10-ата минута, но бе спрян от засада, каквато нямаше. И пак капитанът стреля в 17-ата минута, като топката профуча до гредата.

„Дунав” отвърна в 25-ата минута Щерев бе изпуснат и стреля, но Хубчев блокира удара му в корнер. Малко след това Костадинов би отдалеко от фаул и Христо Иванов улови. Отново опитният страж се намеси умело след грешка на Дюлгеров.

Второто полувреме тръгна с активни действия по фланговете на русенци, спирани с нарушения, и в 58-ата минута стигнаха до опасност, отново след статично положение. Центрирането стигна до Ахмедов, който би с глава, но над вратата на етърци. Играта се пренесе трайно в половината на етърци и се стигна до поредица от корнери. След един от тях обаче в 70-ата минута етърци направиха бърза контра, при която Иван Стоянов намери Крум Стоянов, който върна топката към Румен Руменов, чийто изстрел от десетина метра се оказа недостижим за Макенджиев – и 0:1. Попадението пообърка русенци и малко след това се стигна до ъглов удар, при който Боджадж стреля с глава в аут. В 79-ата минута Крум Стоянов бе препънат в пеналта на „Дунав“ от Самуел Инкоом, а Красимир Станоев наказа бившия си отбор от отсъдената дузпа за 0:2. До края етърци умело затвориха мача и въпреки някои напъни на домакините не им позволиха да се върнат в играта.

„Етър ВТ“: Хр. Иванов, Кр. Стоянов (90 Артюнин), Ив. Иванов, Хубчев, Дюлгеров, Илиев, Станоев, Руменов, Младенов (71 Ковачев), Димитров (60 Боджадж), Ив. Стоянов.

Росен Кирилов: „Загърбихме романтичния футбол, защото търсехме сигурност“

„Не мога да кажа, че сме надхитрили Дунав. Очаквахме начина, по който ще действат – с директна игра. Можеше да получим гол от двата корнера пред вратата ни. Радвам се за доброто завръщане на Дани Младенов и Боджадж. Видя се, че те са много важни за нашия отбор.

Имаше много голямо напрежение при нас след последните загуби. Днешният мач беше стратегически важен да вземем трите точки преди предстоящия двубой с ЦСКА. Търсехме сигурност в защита и в този мач бяхме загърбили романтичния футбол. Успяхме да затворим състава на Дунав, който играе директен футбол и разчита на статични положения.

Следващата седмица се връщат и други важни играчи като Никола Колев и Яни Пехливанов. След днешния мач отборът ни ще бъде изцяло окомплектован. Ще имаме възможност да разполагаме с всички футболисти.”

Румен Руменов: „Тази победа наистина е от голяма важност“

„Много труден мач срещу този стабилен отбор, особено като домакин. Получи се битка, надлъгване. Ние трябваше да задържим нулата, пресирахме, действахме компактно, излизахме да бием и напред. Показахме характер, себераздаване. Всяка победа е важна, но тази наистина е от голяма важност. Преди гола бяхме натиснати за десетина минути, но може би този гол дойде в перфектното време за нас. Указанията на треньора се спазиха и се получи добър мач за „Етър” след тежката загуба у дома.”

Красимир Станоев: „Имаме много добри футболисти и хубав колектив, надявам се да тръгнем нагоре“

„Мисля, че през първото полувреме превъзхождахме отбора на Дунав, макар играта да беше повече в центъра на терена и да имаше повече единоборства. В първите 15 минути на второто полувреме те имаха превес, но после успяхме да ги затрудним с контраатаки и заслужено спечелихме. Ако трябва да съм честен, не съм щастлив, че вкарах на Дунав. Тук прекарах хубави две години, но в крайна сметка съм професионалист и сега защитавам други цветове. Колкото и нескромно да звучи, бях сигурен, че ще отбележа. Треньорът за този мач искаше да смени схемата. Аз съм длъжен да следвам указанията му. Няма значение в каква схема играем. Имаме много добри футболисти като индивидуалности, а също така и хубав колектив. По тази причина се надявам да тръгнем нагоре.”