Етърки със силно второ полувреме, направиха пълен обрат

Две различни полувремена изиграха футболистките на „Етър ВТ“ в поредния си мач за първенството на женската „А“ група. Състезателките на треньора Валентин Витанов победиха като гости с 4:2 „Риал“ (Ковачевци), след като губеха с 2:0 до почивката.

След почивката „болярките“ промениха коренно действията си, бързо изравниха резултата и направиха пълен обрат. Габриела Иванова намали на 2:1, а след пробив на Моева пак Габриела Иванова вкара за 2:2, като попадението предизвика гнева на публиката на домакините, която тръгна да атакува съдиите, и последваха разправии. Самостоятелен пробив отляво на Лора Петрова завърши с точен изстрел за 2:3. Имаше още доста пропуски, а в края след пас на Теодора Йорданова опитната Велизара Владимирова прехвърли вратарката на „Риал“ за крайното 2:4.

Междувременно стана ясно, че „Дунав“ (Русе) се отказва от участие в първенството. БФС анулира всички мачове на „Дунав“ до този момент и така „виолетовите“ са лишени от убедителния си успех срещу този тим с 12:0. Великотърновки остават с три победи от три мача, като отново са в челната тройка, но с две срещи по-малко от съперниците си.