204 четения

Виолетовите надежди с шеста поредна победа

„Етър ВТ“ – „Левски – 1986“ 2:0

Победа с 2:0 записа дублиращият отбор на „Етър ВТ“ в поредния си мач за първенството на Областна група – център. Успехът бе шести поред за възпитаниците на Марин Стефанов в шести пореден мач. Това бе първият официален мач на новия изкуствен терен до Спортното училище „Георги Живков“. Старши треньорът заложи на много млади момчета от школата на клуба. В игра влязоха 14-годишният Радостиян Димитров, 15-годишният Калоян Ненчев, трима от набор 2003, а в последните минути на вратата застана и Никос Рашков, роден 2004 г. Гостите от „Левски – 1986“ (Стражица) влязоха здраво в мача и добре подредени в отбрана, отбиваха атаките на младите етърци. В 44-тата минута Матьо Гагов прехвърли отлично пазилия Ивелин Пройнов от ъгъла на наказателното поле за 1:0. След почивката при една от поредните атаки Антониян Харалампиев бе съборен в пеналта и последва дузпа, която Димитър Байдаков превърна в гол за 2:0 в 62-рата минута. Преди това Здравко Асенов нацели гредата на етърската врата със силен шут от движение, като това бе единствената опасност, създадена от стражичани.

„Много съм щастлив и радостен да видя 14 – 15-годишни деца от нашата школа да играят успешно в мъжкия футбол, макар и в Четвърта лига. Това е идеята за създаването на този отбор – перспективата нашите юноши да играят в мъжкия футбол и да бъдат основата на „Етър“. Надявам се догодина да го показват и в Трета лига“, коментира Александър Нанков, член на Управителния съвет на великотърновския клуб.

В следващия кръг на 3 ноември „виолетовите“ гостуват на ФК „Ресен – 2012“.