martineli

martineli

Здрава битка в Свищов и поделени точки

„Лато“ – „Левски“ (Ляск.) 1:1

С пресиращи действия на гостите от Лясковец започна срещата на стадиона в Свищов. Футболистите от „Левски“ създадоха първи положения, но не се възползваха от тях. Постепенно домакините успокоиха темпото и в 12-ата минута откриха резултата. Ивайло Данаилов бе изведен зад гърба на защитата на гостите и с удар под гредата вкара за 1:0. До почивката двубоят бе равностоен, като Димитър Димитров и Кристиян Великов обстреляха по веднъж вратата на Иван Николов, който спаси. Втората част тръгна двуостро, като в 56-ата минута Иван Лесев сложи топката на главата на Тихомир Иванов, който би в аут. 180 секунди по-късно Лесев стреля по диагонала, топката влизаше във вратата зад Петко Иванов, но Тихомир Иванов направи добавка и попадението не бе зачетено, тъй като асистент-съдията маркира засада. Веднага след ситуацията нападателят на „Лато“ напусна терена с травма и тъй като нямаше достатъчно резерви, домакините останаха в намален състав.

Борис Чакъров пропусна да изравни в 75-ата минута, останал очи в очи с Иван Николов, който спаси. Отлична изява на Петко Иванов на другата врата пък не позволи на Иван Лесев да реши спора. Стражът на лясковчани се намеси решително и при шут на Милен Панчев от упор. Далечен удар на Мартин Йорданов в 83-тата минута донесе точката на „Левски“, след като топката мина под плонжа на Иван Николов.