В Овча могила спряха устрема на лидера в групата

ФК „Пробив“ – „Атлетик“ 2:1

Първата си загуба от началото на първенството претърпя свищовският „Академик“ на стадиона в Овча могила. Гостите бяха без неколцина титуляри и се наложи на ветерана Емил Ферещанов да започва в титулярния състав. Двубоят тръгна с удар в напречната греда на Емил Георгиев от тима на „Пробив“. В отговор и Милен Костов нацели гредата, стреляйки с глава. В 34-тата минута голмайсторът на „Атлетик“ проби отбраната на домакините и вкара за 0:1. До почивката Костов имаше още две възможности, но ги пропусна.

Втората част тръгна с изравнителен гол на Илиян Блажев, който проби и стреля в обратния ъгъл за 1:1. Пълния обрат направи Димитър Цонев, който би от въздуха под плонжа на вратаря на „Атлетик“ за 2:1. Преди това Милен Костов можеше да се разпише за свищовлии, но не успя да порази целта след пробив отляво.