40 четения

Младите надежди на „Етър ВТ“ с важни победи

Две победи записаха подрастващите футболисти на „Етър ВТ” в националните групи.

15-годишните надделяха с 2:0 над плевенския „Спартак 1919”. Домакините бяха по-активният отбор през целия мач и заслужено стигнаха до успеха. Първото полувреме завърши без гол, като единственото положение бе пред вратата на плевенчани. Денис Мартинов излезе сам срещу Мартин Колев, но вратарят на гостите спаси удара му.

В 55-ата минута Мартин Янков вкара директно от корнер за 1:0, а в последните секунди Денис Мартинов отбеляза второто попадение.

Успехът придвижи етърци на девето място с четири победи, едно реми и пет загуби, с голова разлика 19:18 и 13 точки.

17-годишните разбиха с 4:0 „Левски-Раковски”, като всички голове паднаха след почивката. Капитанът Светломир Събев откри от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стелиян Добрев. Христо Марков покачи на 2:0. Малко след това Мартин Ангелов отбеляза третия гол, а Калоян Ненчев се разписа за крайното 4:0.

Тимът е на осмо място във временното класиране с пет победи, едно реми и четири загуби, положителна голова разлика 23:21 и 16 точки. На 31 октомври и двете възрастови групи гостуват на „Ботев” (Пловдив).