61 четения

„Железничарите“ за малко да изпуснат влака в Несебър, Фиданин осигури трите точки от дузпа

ОФК „Поморие“ – „Локомотив“ 2:3

Победа като гост постигна „Локомотив“ (Горна Оряховица) срещу ОФК „Поморие“. На стадиона в Несебър “железничарите” поведоха с два гола още до осмата минута, но пропиляха аванса си през второто полувреме, за да може Атанас Фиданин да донесе ценните три точки с попадение от дузпа.

Не бяха изминали и 180 секунди от началото на мача, когато Георги Колев изведе гостите напред в резултата. В 8-ата минута Михаил Минков покачи на 0:2 с глава след центриране от корнер. Последва обаче отпускане и се стигна до логичния гол на Георги Чукалов в 62-рата минута. Домакините заличиха пасива си в 68-ата минута с гол на бившия стрелец на локомотивци Тихомир Кънев, възползвал се от центриране от ъглов удар. В 79-ата минута горнооряховчани получиха правото да изпълнят дузпа, реализиран от Атанас Фиданин за 2:3. Осем минути по-късно Милен Танев можеше да подари точката на „Поморие“, но би слабо дузпата, отсъдена в полза на домакините.

В следващия, 14-и кръг „железничарите“ гостуват на „Пирин“ (Благоевград).

„Локомотив”: Василев, Минков, Тодоров, Фиданин, Сандов, Пехливанов, Чалъков, Рамадан, Колев, Райчев, Христов.