78 четения

Павликенчани останаха на секунди от победата

ОФК „Павликени“ – „Партизан“ 1:1

Гол в добавеното време отне трите точки на ОФК „Павликени“ в срещата с „Партизан“ (Червен бряг) и дербито на 12-ия кръг на Северозападната Трета лига завърши 1:1. Първото полувреме премина вяло, без опасни ситуации пред двете врати. Домакините имаха една хубава възможност да открият резултата, но я пропуснаха. Стефан Гинчев стреля от свободен удар, вратарят на гостите отби, Цецо Додуров направи добавка с глава, но в аут.

След почивката бе доста по-интересно. В 58-ата минута Красен Трифонов откри за павликенчани с красиво попадение, дошло след центриране на Какъмъков. Последва пропуск на Йордан Петев, чийто удар бе спасен от вратаря на „партизаните”. Пробив на Кямил завърши с остро подаване, което Узунов не успя да засече добре на шпагат, а зад него непокрит чакаше топката Николаев. В отговор играещият треньор на гостите Любомир Иванов пропусна да вкара с глава, а попадение на Иво Иванов в 80-ата минута правилно не бе зачетено заради маркирана навреме засада. Домакините бяха на секунди от победата, когато вратарят им Венцислав Димитров изби центрираната топка от ъглов удар, но Румен Миков я посрещна с шут и тя спря в мрежата за 1:1.

„Стана здрав мач между равностойни отбори. Имахме възможности да затворим срещата и да вземем трите точки, но ги пропуснахме“, коментира старши треньорът на павликенчани Димитър Тодоров.