martineli

martineli

Бърза развръзка в регионалното дерби

„Етър ВТ“ – „Янтра“ (П. Тръмбеш) 6:0

В рамките на едно полувреме юношите на „Етър ВТ“ поведоха с 5:0 на връстниците си от Полски Тръмбеш и на практика предрешиха крайния изход на двубоя. Срещата за първенство на зоната се игра в сряда на новия изкуствен терен в района на Спортно училище „Георги Живков“. Още в 10-ата минута Ростислав Узунов изведе домакините напред, а гостите успяваха да удържат атаките им до 30-ата, в която Кольо Станев вдигна на 2:0. Антоний Харалампиев направи разликата класическа в 38-ата минута. Узунов докара резултата до 4:0 буквално след подновяването на играта с второто си попадение в мача. В последните секунди на първата част Харалампиев също се разписа за втори път за 5:0. След почивката темпото поспадна, а шестият гол падна в 75-ата минута и бе дело на Кольо Станев. В класирането етърци излязоха начело с 16 точки, но с два мача повече от горнооряховския „Локомотив“, който има 15 т.

Друг тим от региона „Академик“ (Свищов) надигра с 5:0 „Локомотив“ (Дряново) и събра 11 точки.