martineli

martineli

Пропуски и непредизвикани индивидуални грешки провалиха „виолетовите“ срещу „червените“

„Етър ВТ“ – „ЦСКА – София” 0:4

Почти час игра добре отборът на „Етър ВТ“ срещу „ЦСКА – София”, но пропусна головите си положения, а след това индивидуални грешки наклониха везните силно в полза на гостите. Преди мача кметът Даниел Панов се срещна с футболистите, подари им виолетова торта с надпис „Победа“, като им заяви, че след неговата победа в изборите предава щафетата на тях за победи. Освен това ги увери, че продължава да стои плътно зад клуба, и им пожела успехи занапред.

Мачът тръгна с по-активни действия на гостите, но първата голова възможност бе именно пред тяхната врата. В 4-тата минута Крум Стоянов и Иван Стоянов разиграха добре отляво, последва извеждащ пас към Боджадж, който стреля без забавяне от десетина метра, но над напречната греда.

В 21-вата минута Евандро шутира силно от 20 метра, но Христо Иванов улови. След половин час игра Станоев стреля от фаул, а Бусато изби в корнер. В 41-вата минута етърци създадоха най-добрата голова възможност до този момент. Боджадж пусна диагонален пас към непокрития Дани Младенов, който обаче стреля слабо и неточно от десетина метра. Така домакините пропиляха идеална възможност да затворят доброто си полувреме с гол и да се оттеглят спокойно за почивка.

Малко след старта на втората част, в 48-ата минута червените пропиляха първата си чиста възможност за гол. Пламен Гълъбов пусна великолепен извеждащ пас към Соу, който си бутна малко по-дълго топката и Христо Иванов го затвори.

54-тата минута се оказа преломна в мача. Здравко Илиев, който вече имаше жълт картон за безсмислено нарушение преди почивката, влезе остро и пак без причина в краката на Евандро до страничната линия и реферът Ивайло Стоянов му показа втори жълт и червен картон. Четири минути по-късно късметът спаси етърци, когато Евандро не уцели вратата след удар с глава от пет метра. При ответната атака шансът пък бе за гостите, след като Боджадж изведе Иван Стоянов сам срещу Бусато, но вратарят се хвърли и успя да избие топката. Тя попадна в Руменов, който, вместо да стреля от границата на наказателното поле в опразнената врата, тръгна да преодолява падналият Бусато и сгреши.

Численото предимство на червените даде резултат в 63-тата минута, в която Занев центрира от корнер, Албентоса стреля от упор с глава, Христо Иванов успя да спаси, но последва добавка на непокрития Евандро от два метра отново с глава – и 0:1. В 68-ата минута „виолетовите“ допуснаха нова груба грешка, след която гостите увеличиха своята преднина. Станоев опита да върне към Иван Иванов, но изведе Али Соу фронтално сам срещу вратаря и нападателят покачи на 0:2.

Малко по-късно пред Соу се откри нова възможност да обстрелва противниковата врата от удобна позиция, но шутът на тарана този път отиде в ръцете на Иванов.

В 74-тата минута Вив-Соломон Отабор вкара дебютното си попадение с червената фланелка в първенството след шут от границата на наказателното поле. Четвъртото попадение падна в 81-вата минута, когато Петър Занев вкара от фаул с шут в ъгъла на Христо Иванов.

„Етър ВТ”: Хр. Иванов, Кр. Стоянов, Дюлгеров, Хубчев, Ив. Иванов, Здр. Илиев, Станоев, Руменов (90 Н. Колев), Ив. Стоянов, Боджадж (86 Димитров), Младенов (81 Ковачев).

Снимка Ростислав ГРЪНЧАРОВ

Росен Кирилов:

„Ако някой ми беше казал преди мача, че така щяхме да паднем, щях да го обявя за чисто луд“

“Основно червеният картон и чистите ситуации малко след него направиха така, че паднахме с 0:4. Ако някой ми беше казал преди мача, че така щяхме да паднем, щях да го обявя за чисто луд. Не успяхме да вкараме след три стопроцентови ситуации. Дори се чудя как Румен Руменов изпусна през второто полувреме. Срещу ЦСКА не можеш да изпускаш толкова. Начинът, по който играхме, ни носеше успех. Трябваше да вкараме. Първият жълт картон беше пресилен за Здравко Илиев и реши мача, но както и да е… Какво да кажа? Не може по този начин един отбор, който се бори и заслужава да победи, да му отрежат главата. Искам да си го кажа. Не съм съгласен до 15-ата минута да ни нашари с два-три жълти картона, а после момчетата не смеят да вкарат. За мен това ни ощети и да не казвам по-тежки думи. До червения картон играхме по-добре, а ЦСКА нямат идея как да вкарат гол – два мача да играем. Какво да очаквам от следващия мач с „Левски”? Играем с другия голям гранд и пак ще е тежко. Ще опитаме да ги затрудним и да вземем точки. Ще се опитаме да направим добър мач и да спечелим. Въпреки че играем на “Герена”, ще искаме да бием. Не мога да разделя домакинствата от гостуванията ни, тъй като последните два месеца имахме половин отбор контузени хора и отсега ще гледаме да подобряваме играта и да събираме повече точки.

Има миникриза на резултати, но вярвам, че отборът ще играе все по-силно. Надявам се за в бъдеще да нямаме тежки контузии и „Етър” ще подобри играта си.”