martineli

martineli

„Болярки“ се подредиха четвърти за „Купата на Републиката“ в Люлебургас

От поредно участие в Международен турнир по баскетбол за жени се завърна отборът на „Болярки“. От 25 до 27 октомври великотърновки премериха сили в надпревара за „Купата на Републиката“, проведена в спортния комплекс в Люлебургас, Турция. Турнирът се проведе по случай 100 години от обявяване на Турция за Република и бе открит от кмета на града. Шест отбора от Турция и два тима от България си оспорваха купата и медалите. Възпитаничките на треньора Стефан Стефанов стартираха с разгромен успех над тима на „Бергама“ (Измир) с 49:17. Най-много точки за победителките наниза Жанета Пондалова – 18. Във втората си среща от група „А“ „Болярки“ се наложиха над домакина „Отуздокуз“ (Люлебургас) с 23:15 и си осигуриха място в топ 4. В спор за първото място в групата великотърновки отстъпиха пред „Тюркоаз“ (Истанбул) с 24:28. В малкия финал „Болярки“ загубиха от „Кършияка“ (Измир) с 23:35 и завършиха на четвърто място. Носител на купата на Републиката стана тимът на Варна, който надви „Тюркуаз“. За великотърновки взеха участие Жанета Пондалова, Мария Маринова, Живка Жекова-Гърева, Гергана Славчева, Гергана Ангелова, Даниела Бойчева-Начева, Евелина Стайкова.