martineli

martineli

„Железничарите“ с трета поредна победа, оскубаха „орлетата“ насред Благоевград

„Пирин“ – „Локомотив“ 0:5

Най-резултатната си победа от началото на сезона записа горнооряховското „Локо”. Успехът в Благоевград е трети поред за „железничарите“, като последните два са на чужд терен, а преди това удариха и кандидата за елита ПФК „Монтана“. На практика воденият от Милчо Сирмов тим не познава вкуса на загубата от 20 септември насам, когато падна от столичния „Локомотив“ на стадиона в квартал „Надежда“.

В четвъртък горнооряховчани вкараха пет безответни гола при гостуването си на „Пирин”. Преди мача двата отбора имаха равен брой точки – по 19. Благоевградчани също бяха в добра серия, а и са стимулирани от новите си собственици, които обявиха за цел завръщането в елита.

„Железничарите“ обаче шокираха амбициозните си домакини с дълбока преса още в началото и не им позволиха да осъществят никакъв натиск. Атанас Фиданин откри в 9-ата минута с прострелен шут от 30 метра в долния ъгъл на вратата, бранена от домакините. Георги Колев удвои в 25-ата след корнер и грешка в отбраната на „орлетата“. Десет минути по-късно Деян Христов вкара трети гол за „Локомотив” след отлична комбинация с Георги Колев. При този резултат завърши първото полувреме, като в края му пропуск на метър от голлинията направи Ивайло Михайлов от състава на домакините.

През втората част гостите не позволиха никакъв обрат, напротив. В 70-ата минута вратарят на „орлетата“ Пангеев се подхлъзна, а Деян Христов покачи на 0:4, възползвайки се от подаване на Кристиян Райчев. Безуспешен опит да спре топката направи Бастунов, но плъзгайки се по тревата, спря заедно с нея в мрежата. В края на срещата резервата на горнооряховчани Георги Янев оформи крайното 5:0 за „Локомотив”. В последните минути феновете на „орлетата” аплодираха гостите и освиркаха своите.

„Локомотив”: Ивайло Василев, Атанас Фиданин, Михаил Минков, Мартин Сандов, Ивайло Тодоров, Айкут Рамадан, Георги Колев, Петър Чалъков, Деян Христов, Жак Пехливанов, Кристиян Райчев.