Хандбалистките с нов успех, Миглена Христова и Олександра Замишляк с по девет попадения в Плевен

Очаквана победа във втория си мач от началото на сезона записаха хандбалистките на „Етър-64“. Великотърновки гостуваха на новака в елита „Спартак“ (Плевен) и спечелиха с 30:18 (18:8).

До 10-ата минута на срещата имаше равновесие в резултата, след което „виолетовите“ вдигнаха оборотите и в 24-тата минута вече водеха убедително с 14:6. Предимството на гостенките се запази и почивката дойде при 18:8 в тяхна полза.

След 35-ата минута старши треньорът Йонка Генчева започна ротации в състава, като в игра влязоха всички налични 13 състезателки. Много силно отново пази Деси Николова, отлично се включиха Анна Захарова и Веселина Иванова. Така краят дойде при категоричното 30:18.

В следващия кръг е дербито, като великотърновки приемат „Бъки“ (Габрово) на 11 ноември (понеделник) от 18:00 ч. в ДКС „Васил Левски“.

„Етър – 64“: Десислава Николова, Ангелина Симеонова, Мария Йорданова 3, Антония Симеонова 3, Миглена Христова 9, Олександра Замишляк 9, Данислава Петрова 1 (Кристияна Цветанова, Кристияна Караманлиева 1, Веселина Иванова 4, Анна Захарова 3, Полина Стоянова, Златина Коева).