„Виолетовите“ биха в Пловдив, чакат шампионките от НСА

Четвърта поредна победа в първенството записа женският футболен отбор на „Етър ВТ“. Възпитаничките на треньора Валентин Витанов удариха като гости с 4:0 „Енко“ (Пловдив). Така „виолетовите“ събраха пълен актив от 12 точки и голова разлика 15:2. В класирането тимът от старата столица е втори след отбора на НСА, който също е с пълен актив, но и с мач повече. В следващия кръг на 9 ноември (събота) от 13:00 ч. етърки посрещат именно НСА. Двубоят ще се играе на новия изкуствен терен в района на Спортното училище.

На стадион „Пловдив“ Лора Петрова нацели гредата в началото на срещата. В 6-ата минута отново тя проби отдясно и центрира към Симона Стоянова, която засече топката в мрежата за 0:1. Малко след това Велизара Владимирова бе изведена от дълбочина, надбяга съперничките си и се разписа за 0:2.

До почивката падна и трето попадение, дошло след центриране от корнер и удар с глава на Габриела Иванова. И през втората част „Етър ВТ“ продължи да е по-добрият отбор, направи няколко пропуска и стигна до четвърто попадение. След центриране на Теодора Йорданова Лора Петрова оформи крайното 0:4. „Изключително доволен съм от всички, силна игра на целия отбор“, коментира треньорът Валентин Витанов.