Тинко Банабаков отново стана шампион на България, Мартин Иванов с бронз в категорията си в Благоевград

Поредния си златен медал от Държавното лично отборно първенство по бокс за мъже спечели Тинко Банабаков. На финала на шампионата в Благоевград в новата за него категория до 56 килограма състезателят на великотърновския клуб „Ивайло“ победи Валентин Иванов от БК „Мизия 80“. Преди това той бе безапелационен в още три срещи. “Доволен съм от представянето си, тъй като участвах в нова категория, но се чувствах много добре. Отдавна не бях играл четири мача, тъй като участниците са много. Доминирах във всички срещи. Пролетта бях шампион в кат. 52 кг, сега спечелих и в 56 кг. Ще се готвя за олимпийските турнири, целта ми е да играя на олимпиадата, а после ще мисля и за професионалния бокс”, коментира Тинко Банабаков.

Другият представител на великотърновската школа – Мартин Иванов, стана трети в категория до 69 кг. В първите два мача той отказа съперниците си, но загуби от национала в категорията в равностоен двубой. Съотборникът им Петър Петров спечели срещата си в първия кръг, но загуби след това от бъдещ финалист до 81 килограма.

Отборно „Ивайло“ се класира на трето място. Боксьорите изказват благодарност към Евгени Донев, Максим Цветков и към всички, които ги подкрепят по пътя към медалите.

„Изключително съм доволен от представянето на всички момчета през годината за постигнатите успехи”, каза треньорът Евгени Донев.