„Виолетовите“ не затрудниха „сините“ на „Герена“

„Левски“ – „Етър ВТ“ 3:0

Седмата си загуба от началото на сезона претърпя отборът на „Етър ВТ“ в сряда. „Виолетовите“ паднаха на стадион „Георги Аспарухов“ с 3:0. В сравнение с поражението с 0:4 от „ЦСКА-София“ старши треньорът Росен Кирилов бе направил две промени в състава. Вместо наказания Здравко Илиев и Христофор Хубчев сред стартовите единайсет бяха Яни Пехливанов и Артьом Артюнин.

Първата голова възможност в мача бе в 7-мата минута, в която Здравко Димитров нацели гредата на пазената от Христо Иванов врата на „виолетовите“. Последваха две възможности пред халфа на домакините Мартин Райнов, който ги пропусна. При втория шанс полузащитникът бе оставен да стреля непокрит от границата на наказателното поле. Резултатът бе открит в 23-тата минута от Холмар Ейолфсон. „Виолетовите“ демонстрираха старата си слабост – противодействието при статични положения, и исландецът вкара с глава след центриране от фал на Дени Алар, вклинявайки се между Артюнин и Дюлгеров. Буквално при ответната атака Иван Стоянов се размина с изравняване. Негов силен удар мина много близо до лявата греда на Миятович. “Сините” продължиха да търсят втори гол, но изстрели на Паулиньо и Димитров не затрудниха Христо Иванов.

Малко преди почивката при центриране от корнер домакините имаха претенции за нарушение срещу Станислав Иванов от Дани Младенов, но не получиха исканата дузпа. Второто полувреме едва бе започнало, когато Паулиньо преодоля Артюнин след пас на Алар, остана очи в очи с Христо Иванов и стреля технично край него за 2:0 в 48-мата минута. Натискът на „Левски“ стана още по-силен, но Дени Алар пропусна с глава, след което и от свободен удар. В 67-мата минута австриецът от хърватски произход беше изведен от Паулиньо и с бомбен шут под гредата не остави шансове на Христо Иванов, който трябваше да вади топката от мрежата си за трети път. Любопитно е, че Алар трябваше да чака 13 шампионатни мача, за да вкара гол за „сините“. Поражението оставя “виолетовите” на девета позиция във временното класиране с актив от 14 точки. Неприятна новина за треньорския щаб на великотърновци са и контузиите на Яни Пехливанов и Иван Стоянов, които трябваше да бъдат принудително заменени.

„Етър ВТ“: Христо Иванов, Красимир Станоев, Александър Дюлгеров, Артьом Артюнин, Иван Иванов, Крум Стоянов, Яни Пехливанов (71 Христофор Хубчев), Румен Руменов, Иван Стоянов (43 Светослав Ковачев), Даниел Младенов (65 Никола Колев), Флорент Боджадж.