Детският тим на „Етър ВТ“ е четвъртфиналист за Купата на БФС, младшата възраст отпадна след две ремита

Втора победа срещу „Спартак“ (Пловдив) записа детският отбор на „Етър ВТ“. На новия терен в района на Спортното училище родените през 2006 година „виолетови” надежди надиграха с 3:0 връстниците си от Града на тепетата в срещата реванш за Купата на БФС. Първият мач в Пловдив завърши 1:3 в полза на етърци и с общ резултат 6:1 те се класираха за четвъртфинала в турнира. Точни за победителите бяха Иван Евгениев в 36-ата минута, Теодор Райков в 53-тата и Радослав Найденов в 68-ата.

Съперник на великотърновци на четвъртфиналите ще бъде един от един от следните тимове – „Дунав“ (Русе), „ЦСКА – София”, „Национал“ (София), „Септември“ (София), „Левски“ (София), „Ботев“ (Пловдив) или „Ботев“ (Враца).

Юношите младша възраст на „Етър ВТ“ завършиха 3:3 със „Спартак“ (Пловдив) у дома, но отпадат от по-нататъшна борба. Първият мач между двата тима в Пловдив също приключи без победител – 0:0, но с три гола на чужд терен спартаковци са четвъртфиналисти.