Красив гол на Калоян Калчев реши регионалното дерби

„Янтра“ (П. Тръмбеш) – ОФК „Павликени“ 0:1

Интересен мач изиграха съперниците в Полски Тръмбеш в областния финал за Купата на Аматьорската футболна лига. Гостите от Павликени пропуснаха да открият резултата преди почивката, като двете най-чисти възможности се разкриха пред Никола Какамъков, който не успя да отбележи, като имаше малшанс да нацели и греда. Калоян Калчев даде аванс на гостите след час игра. Халфът бе изведен сам срещу вратаря на домакините от Цецо Додуров и копна топката над него за 0:1. На практика попадението реши крайния изход на двубоя, независимо че тръмбешчани осъществиха финален щурм, при който в една ситуация отправиха три поредни удара, отразени от вратаря на гостите Ивайло Петков, а в третата минута на добавеното време топката кацна върху напречната греда над него.

В зоналния полуфинал от турнира павликенчани ще гостуват на втория тим на „Ботев“ (Враца) – „Академия“. Мачът е на 14 ноември, четвъртък.