Състезателка на „Царевец ВТУ” девета на Световно първенство по биатъл в САЩ

Състезателката на „Царевец ВТУ“ Ралица Митева взе участие в 19-ото Световно първенство по “Biathle” (бягане – плуване – бягане). Биатълът e една от най-новите дисциплини в семейството на модерния петобой. Шампионатът се проведе в град Сейнт Питърсбърг, щата Флорида. Над 300 състезатели от 34 държави стартираха в надпреварата в Съединените щати.

Ралица се включи при девойките под 15 години, които се състезаваха на 800 м бягане, 100 м плуване и отново 800 м бягане. Цялата дистанция се преминава без прекъсване, подобно на триатлона. Великотърновката, която бе единствената представителка на България, се класира на девето място от 28 девойки във възрастовата група.

„Състезанието беше организирано на високо ниво. Анализирайки резултата на Ралица, мога да кажа, че направи едно много силно класиране предвид силната конкуренция. Предстои ни подготовка и се надявам отново на класиране за Европейското и Световното през 2020 г.“, коментира треньорът Панайот Паздерков.