412 четения

Еленчани направиха пълен обрат, посветиха победата на млад татко

„Чумерна“ – ФК „Недан“ 4:2

С гол от дузпа за гостите тръгна срещата в Елена. Георги Георгиев откри резултата в 23-тата минута, реализирайки наказателен удар. Преди това домакините също имаха право на дузпа, но я пропуснаха.

12 минути след откриването на резултата Никола Костов изравни и постави началото на обрата в полза на еленчани. Почивката дойде при 2:1, след като в последните секунди на полувремето Георги Иванов залъга пред пеналта и стреля от вътрешната страна на гредата. Натискът на домакините продължи и през втората част паднаха още два гола. В 61-вата минута Бисер Блажев насочи топката по тревата в левия долен ъгъл на бранената от неданци врата за 3:1. 120 секунди по-късно Димитър Димитров с глава се разписа за 4:1. Гостите отвърнаха с гол на Светлин Стоянов за 2:4 в 73-тата минута.

След двубоя старши треньорът на домакините Тодор Петров съобщи, че футболистите посвещават победата на съотборника си Сибин Сабриев, който през седмицата стана мъжки татко. Тимът пожелава на малкия Майкъл да расте здрав и силен и разбира се, да облече любимата фланелка с емблемата на „Чумерна“.