136 четения

По-опитният тим надделя на стадиона в Свищов

„Лато“ – „Янтра“ (П. Тръмбеш) 2:0

С повече владение на топката, движение и атаки се отличиха гостите от Полски Тръмбеш на градския стадион в Свищов. В натиска им обаче липсваше организация, разчиташе се на хаотични центрирания, които лесно биваха неутрализирани от опитните футболисти на „Лато“. Добре подредени в половината си, домакините не оставяха пространства на съперника, затваряха подстъпите към вратата си и чакаха шансовете си в нападение. Още в 14-ата минута такъв се разкри пред Детелин Ченешков и той го оползотвори. Отбита топка след корнер попадна у капитана на домакините, той си я спря и я изпрати в мрежата на Радо Рашков за 1:0. След половин час игра гостите получиха право на дузпа. Пламен Иванов обаче не успя да преодолее Иван Николов. След паузата картината не се промени особено – „Янтра“ натискаше, а „Лато“ отговаряше с контри. При една от тях Мартин Иванов изведе Иван Лесев и той не сбърка за 2:0 в 77-ата минута.