143 четения

Без интрига в Българско Сливово, Калоян Йонов с хеттрик

„Бенковски“ – ФК „Стрела“ 0:5

Двойно подаване с Владко Петров изведе Калоян Йонов на чиста позиция и той стреля за 1:0 в обратния ъгъл на вратата, бранена от домакините. Така резултатът на терена в Българско Сливово бе открит още в 4-тата минута. Попадението постави началото на серията, с която гостите от Ореш бързо решиха свищовското дерби в своя полза. В 14-ата минута Светлин Колипатков центрира и от въздуха Калоян Йонов се разписа за 0:2. Петър Иванов приключи спора в 27-ата минута с удар, който с помощта на рикошет спря в мрежата на „Бенковски“ за 0:3. Предимството на „Стрела“ се запази и през втората част, в която Калоян Йонов стигна до хеттрик с гол в 52-рата минута. Крайното 0:5 фиксира Петър Иванов с глава в 71-вата минута.