28 четения

Хандбалистките отстъпиха на шампионките от Габрово след почивката

„Етър – 64“ – „Бъки“ 20:29 (10:12)

Хандбалистките на „Етър – 64“ загубиха домакинството на габровския „Бъки“. След равностойна първа част двубоят в ДКС „В. Левски“ бе решен след почивката. С успеха габровки водят еднолично в подреждането с пълен актив от осем точки, докато „виолетовите“ допуснаха първа загуба за сезона и останаха на четвъртата позиция с четири точки, но само от три мача.

Наставникът на домакините Йонка Генчева трябваше да прави принудителна смяна, след като още на загрявката една от лидерките на тима Антония Симеонова получи мускулно разтежение и се наложи да пропусне двубоя. Това даде отражение върху играта на великотърновки в нападение, което пролича особено през второто полувреме.

Първата част започна с аванс от 3:0 за шампионките, но „виолетовите“ успяха да стигне до 5:5 в 13-ата минута. Последното изравняване дойде при 9:9 в 25-ата минута, след което габровки завършиха по-добре първата част и се оттеглиха за почивка при 10:12 в своя полза.

След паузата защитата на домакините не успя да се справи с атаките на Мари Томова и Лидия Ковачева, а вратарката на гостенките Моника Христова направи десетина спасявания от чисти ситуации, което позволи на „Бъки“ с бързи контри да натрупа солиден аванс и да спечели убедително срещата. Само 10 минути след подновяването на играта „Бъки“ вече имаше аванс от шест гола (11:17), който осигури нужното спокойствие.

Томова беше най-резултатна за габровки със седем гола, а Ковачева се разписа шест пъти. За „Етър – 64“ с по пет попадения се отличиха Александра Замишляк и Миглена Христова. Загубата е неприятна, но на този етап няма чак толкова голямо значение в битката за титлата на страната.