118 четения

Късни голове решиха дербито за върха в класирането

„Етър ВТ“ – „НСА” 1:3

Попадения в края на срещата решиха оспорвания мач между етърки и несменяемите шампионки на България. По решение на БФС двубоят с НСА се проведе на стадиона в Дряново, а не на новия терен в района на Спортното училище във В. Търново. Преди срещата столичанки бяха първи в класирането с три точки пред „виолетовите“, които обаче бяха и с мач по-малко.

Срещата тръгна отлично за възпитаничките на Валентин Витанов, като още в 7-ата минута Лора Петрова откри резултата. Малко по-късно Габриела Иванова пропусна да наклони везните още повече в полза на етърки, като не се възползва от отличен пас на Моника Симеонова. В 37-ата минута отбраната не успя да изчисти добре топката, тя се върна в наказателното поле и след като не бе овладяна от вратарката на великотърновки, състезателка на НСА изравни – 1:1. Двубоят продължи да е оспорван и след почивката, като отново Габриела Иванова бе на чиста позиция, но не успя да отбележи. В заключителните минути опитните футболистки от София успяха да намерят пролуки в отбраната на етърки и да отбележат два гола за окончателното 1:3.