martineli

martineli

Павликенското футболно дерби не се размина без нерви

„Бъдеще“ – „Светкавица“ 3:2

Оспорвано местно дерби изиграха съперниците в Бутово, в което за публиката имаше от всичко. Още в 10-ата минута домакините дръпнаха в резултата, след като Стилиян Стефанов провря топката между краката на вратаря на тима от Михалци. В 23-тата преднината им набъбна на 2:0, след като в разбъркване отбита топка попадна на главата на Ахкан Алиев и той я изпрати в мрежата. Попадението активизира „Светкавица“ и в 30-ата минута Галин Кирчев върна интригата, бележейки за 1:2. Мачът стана двуостър, като Алиев, Стефанов и Радослав Георгиев пропуснаха удобни положения за „Бъдеще“. Така дойде 85-ата минута, в която Владислав Генов изравни – 2:2. Малко след гола Петко Петков от състава на гостите получи втори жълт и червен картон, което го изнерви и го отнесе новата врата на ремонтиращите се съблекални на стадиона в Бутово, която вече има „отвори за проветряване“. Докато играчът на „Светкавица“ се прибираше, Радослав Георгиев завъртя топката от пряк свободен удар и окончателно реши спора – 3:2.