331 четения

„Виолетовите” надежди не успяха да надиграят пловдивските си връстници

Равенство и загуба записаха отборите на „Етър ВТ“ в мачовете за първенството на Националните групи U17 и U15 с връстниците им от пловдивския „Локомотив“. Мачовете се играха на стадион „Христо Ботев“ в Дебелец.

При по-големите Стилиян Добрев от свободен удар и Ивалин Петков с глава след корнер пропуснаха да дадат аванс на домакините. „Локомотив“ поведе в резултата през първото полувреме. Милен Николов даде преднина на „черно-белите“, възползвайки се от грешка в отбраната на великотърновци, и останал сам, под ъгъл провря топката в мрежата им за 0:1. В 89-ата минута „виолетовите“ изравниха. Влезлият като резерва Айгюн Рюстемов вкара за 1:1 след пробив до аутлинията на Стилиян Добрев и върната назад топка. В края на срещата бяха показани два червени картона. Веднага след гола на етърци Иво Ганев от състава на домакините получи втори жълт и червен картон, а малко след това и играч на „Локомотив“ беше изгонен. В класирането момчетата на Николай Катъров са 11-и с актив от 17 точки, колкото имат и предните два отбора в подреждането – „Черно море“ (Варна) и „Национал“ (София).

При по-малките етърци паднаха с 0:1 от „Локомотив“. Единственото попадение за пловдивчани реализира Христо Цветков. В тази възраст великотърновци също са 11-и в класирането, но с 13 точки.