martineli

martineli

Един гол реши битката за първото място

ФК „Първомайци“ – „Ботев-Дебелец“ 1:0

Силният вятър предопредели развоя на мача в Първомайци. Преди почивката домакините играха с вятъра и топката трайно се задържаше в половината на гостите от Дебелец. След нея пък те имаха инициативата. Първомайчани отбелязаха победното попадение в срещата в 20-ата минута. След центриране от ъглов удар топката прелетя над вратаря на „Ботев“ и на задна греда Георги Ванков я заби в мрежата за 1:0. Ангел Кабакчиев и Димитър Илиев също пробваха ударите си по посока вратата на гостите, но без успех, а Кушев пропусна, изведен на чиста позиция. През втората част дебелчани опитаха да върнат попадението, но точните им изстрели не успяха да пратят топката в мрежата. Тихомир Киров успя веднъж да го направи, но след маркирана засада. Опитният рефер Андрей Андреев изкара срещата, без да му се наложи да показва наказателни картони.