„Перестройка“ спечели регионалното баскетболно дерби, „Баш мечките“ паднаха от „Бавни и яростни“

Победа в срещата си от четвъртия кръг на първенството на BGO Software Basketball League – дивизия “Център“, записа отборът на „Перестройка“. Баскетболистите от Велико Търново спечелиха регионалното дерби с отбора на Borisov studios (Свищов) с 83:68. В баскетболната зала на стадион „Ивайло“ домакините взеха първата четвъртина с 24:15, а почивката дойде при 44:32 в тяхна полза. Свищовлии се вдигнаха в третата част и я спечелиха с 23:19, но четвъртата бе отново за баскетболната команда от старата столица – 20:13 и краен успех в мача. Драгомир Нейков се отчете с 30 точки за великотърновци, за свищовлии най-резултатен – 19 точки, бе Цветослав Христов.

Другият тим от старопрестолния град „Баш мечките“ загуби от лидера в класирането „Бавни и яростни“ с 45:61.