„Железничарите“ с убедителен успех в Хасково, юношите им с победи в Зоната

Горнооряховският „Локомотив“ спечели гостуването в спортна зала „Вълчо Даскалов” в Хасково срещу местния ХК „АСТИ-91”. Двубоят приключи при 28:34 в полза на „железничарите“, които бяха подкрепяни от вярната си публика. Гостите започнаха по-уверено и поведоха 1:2 в 3-тата минута. Домакините в желанието си за победа допускаха грешки, от които се възползваха горнооряховчани. Те постепенно увеличаваха своята преднина и се оттеглиха на почивката при резултат 11:20.

През втората част „локомотивци” не допуснаха обрат. Увеличиха разликата, която на моменти достигаше до 12 гола. Това даде възможност на треньора Йордан Димитров да включи в игра всички свои възпитаници и да изпробва нови схеми на игра.

Междувременно габровската зала „Орловец” бе домакин на първия турнир за младежи на хандбална зона „Мизия”. Отборът на ХК „Локомотив“ изигра две срещи. В първата горнооряховчани победиха домакините „Чардафон” с 31:12. Във втората категорично надиграха връстниците си от плевенския „Полюс” с 29:10 и оглавиха временното класиране с актив от 4точки.

11-годишните момчета на „Локомотив” пък откриха първенството по минихандбал на зона „Мизия” с три победи. В спортна зала „Сава Величков“ във Велико Търново малките „железничари” спечелиха и трите си срещи от първия кръг на първенството. Те се справиха с плевенския „Шугър” с 9:5, домакините от „Етър-64” с 24:5 и в дербито на кръга с габровския „Чардафон” с 10:9.