331 четения

Десет сърцати футболисти от Константин пречупиха корав съперник и излязоха начело в класирането

„Рудановски“ – „Ботев-Дебелец“ 4:2

Истинско дерби изиграха съперниците на стадиона в Елена в Празника на елeнския бут, като нивото на показания футбол определено надхвърли това на групата, в която се състезават двата тима. Още във 2-рата минута Ахмед Алиев даде пас отляво на Кенан Адемов, който преодоля вратаря на дебелчани Георги Спасов за 1:0. Гостите отговориха в 27-мата минута, когато Кристиян Станчев центрира и Николай Койчев с глава изравни – 1:1. Мачът се разви лошо за „Рудановски“ в 35-ата минута, в която Ахмед Алиев влезе грубо на съперник и инкасира червен картон.

Въпреки численото неравенство, продължило почти час, футболистите от Константин стигнаха до крайния успех. В герой се превърна Кенан Адемов, забил три попадения за 12 минути. В 64-тата той получи дълъг пас от Али Алиев и стреля в гредата, а от нея топката рикошира в мрежата на дебелчани за 2:1. Грешка в отбраната на гостите позволи на Адемов да покачи на 3:1 в 70-ата минута. След още четири минута Адемов преодоля бранител и вратар на „Ботев“ и приключи мача с отмерен удар за 4:1. Секунди преди да изтече редовното време, Анатоли Пейчев отсрами гостите, намалявайки на 2:4. С успеха и загубата на ФК „Първомайци“ отборът на „Рудановски“ се изравни по точки с досегашния лидер и излезе начело в класирането по голова разлика.