71 четения

„Локомотив“ дръпна в хандбалната „Б“ група на зона „Мизия“, пречупи „Етър-64“ в дерби мач в габровската зала „Орловец“

Три победи и пълен актив от 6 точки позволиха на втория отбор на ХК „Локомотив“ да оглави класирането след първия кръг на хандбална зона „Мизия“. Спортна зала „Орловец“ беше домакин на мачовете от хандбалната „Б“ група – мъже. В първия мач „железничарите“ победиха съгражданите от „Раховец-2008“ с 23:15 (15:9). Веднага след него изиграха втория срещу „Етър-64“. Още от началото локомотивци поеха инициативата и поведоха с 1:6. До края на полувремето етърци успяха да съкратят разликата до един гол 11:12. След почивката болярите продължиха със силната игра и обърнаха резултата в своя полза 14:12 в 26-ата минута. Горнооряховчани възстановиха равенството 14:14 две минути по късно. В оставащото време мачът беше гол за гол. В последната минута „Локомотив“ вкара за 21:22. Драмата в последните секунди настъпи с отсъдена дузпа за „Етър-64“, която Павел Павлов спаси и хвърли в екстаз локомотивци.

Изключително оспорвана се оказа и третата среща срещу домакина „Чардафон“. В равностойно първо полувреме габровските хандбалисти се оттеглиха на почивката с гол преднина 11:10. През втората част „Локомотив“ възстанови равенството и стигна до 16:17 минута преди края.

Междувременно юношите младша възраст на ХК „Локомотив” се завърнаха на победния коловоз след неособено убедителния старт на първенството. След загуба и равенство в първия турнир във втория горнооряховските надежди записаха три безапелационни победи. В спортна зала „Сава Величков” във Велико Търново те победиха съгражданите от „Раховец-2008” с 20:7. Във втория си мач се наложиха над габровския „Чардафон” с 16:9, а в третия надиграха домакина „Етър-64” с 20:9.