155 четения

В Поликраище спряха похода на комшиите от Първомайци към първото място в групата

„Росица“ – ФК „Първомайци“ 3:1

Напълно заслужена победа постигнаха футболистите на „Росица“ в комшийското дерби и свалиха тима на ФК „Първомайци“ от върха в класирането. Успехът бе трети за домакините от началото на сезона, а поражението първо за гостите. През първата част отборът на Поликраище имаше игрови превес, но нокаутира съперника през втората. Светослав Байчев откри резултата в 22-рата минута след дълъг пас, пробив и удар по диагонала. В 36-ата Георги Ванков засече с глава центриране от корнер за 1:1. Самостоятелен пробив на Стефан Ников в 50-ата минута доведе до второ попадение в полза на домакините. Вратарят им Цветомир Цветанов също имаше ключови намеси, които не позволиха на гостите да изравнят отново. Така дойде 74-тата минута, в която нова контра на „Росица“ бе завършена перфектно от Ников с гол за 3:1. Нападателят преодоля съперниците си, заходи пред наказателното поле и стреля край вратаря на първомайчани.