414 четения

Важен успех за тима от Горско Ново село срещу труден съперник

„Спортист“ – „Ботев“ (ГНС) 1:3

С ранен гол на Благомир Павлов гостите от Горско Ново село поведоха в резултата на терена в Козаревец. Попадението падна още в 5-ата минута. В 10-ата домакините възстановиха равенството, като точен бе Мартин Иванов, който получи хубав пас и се възползва от него за 1:1. Малко по-късно Валентин Парашкевов можеше да даде аванс на „Спортист“, но ударът му от фал срещна гредата. При следваща атака домакините пак нацелиха греда, а ботевци отговориха с поредица от влизания в пеналта. Мачът се разви в полза на гостите в рамките на 180 секунди. В 73-тата минута Станислав Недев вкара с отсечен шут за 1:2, а в 76-ата също с удар от дистанция Йордан Станев доведе резултата до 1:3.