343 четения

Напрежение около терена в Ореш, охранител отказва да усмирява зрители

ФК „Стрела“ – ФК „Пробив“ 4:0

Неприятен инцидент беляза срещата в Ореш. В 86-ата минута възниква напрежение между зрители, подкрепящи двата отбора. Делегатът на мача Николай Дамянов иска съдействие от назначения с кметска заповед за охрана Евгени Йонков, но получава отказ. Отговорът на охранителя е, че не го интересува и не иска да бъде набит. Делегатът търси подкрепа от кмета на Ореш Любомир Иронов, който е на мача. Същият успява да върне тръгналия си Йонков и заедно да успокоят страстите. Докато вървят разправиите, ръководител на „Пробив“ приканва футболистите да напуснат терена, но делегатът успява да ги убеди да останат и да доиграят мача. Към този момент резултатът е 4:0 в полза на „Стрела“. Калоян Йонов откри резултата в 16-ата минута, довкарвайки отбита от вратаря на гостите от Овча могила топка. Пак той намери Дарин Станчев за 2:0 в 31-вата минута, като последният стреля в горния десен ъгъл на бранената от гостите врата.

На 3:0 покачи Калоян Йонов в 62-рата минута с хубав удар от движение. Крайното 4:0 фиксира Петър Ганев в 86-ата минута с помощта и на рикошет в бранител.