218 четения

Димитър Байдаков с две попадения срещу бившия си отбор, „Локомотив“ победи дубъла на „виолетовите“

Загуба с 6:2 като гост на горнооряховския „Локомотив” записа вторият отбор на „Етър ВТ” в контрола, запълваща празнината в първенството за втородивизионния тим. Две попадения за „виолетовите“ заби Димитър Байдаков, който е носил и екипа на „железничарите“. Мачът се изигра на стадиона в Долна Оряховица.

Резултатът бе открит от Байдаков още в началото на мача. Нападателят на гостите проби и прехвърли вратаря на „железничарите“ Василев. Веднага след това домакините изравниха чрез Калоян Стефанов. До края на първото полувреме Жак Пехливанов, Георги Янев и Георги Колев се разписаха за „Локомотив”.

Отново Байдаков намали за 4:2 в 46-ата минута, като бе изведен пред центъра на отбраната на горнооряховчани и стреля край вратаря им. Малко след това локомотивци пропуснаха дузпа, спасена от Цватомир Цанков, който пази в този мач. Кристиян Райчев в 65-ата и Иван Сиротич в 84-тата оформиха победата на „Локомотив” с 6:2. Междувременно етърци също пропуснаха възможности да направят загубата по-почетна.