217 четения

Седем от седем възможни победи за младите „железничари“ и първо място на полусезона

С победа приключиха есенния дял от първенството юношите старша възраст на „Локомотив“. Горнооряховчани постигнаха общо седем от седем възможни пълни успеха през полусезона и закономерно са есенен лидер. В последния си мач от първия дял на шампионата черно-белите надиграха „Янтра” (Полски Тръмбеш) с 5:2. Юношите на Владимир Русев поведоха с 3:0 още през първата част. Точни бяха Янислав Цачев – веднъж, и два пъти Момчил Кузманов след добри извеждащи подавания и асистенции на Тодор Бакърджиев и Кристиян Лозков.

През втората част „Локомотив” отново доминираше и вкара два гола чрез Тодор Бакърджиев и Кирил Димитров, който овладя топката и с мощно воле от над 20 метра фиксира крайния резултат. За тръмбешчани вкара Йордан Михайлов, а локомотивецът Александър Ивано си отбеляза автогол.

„Железничарите“ са отборът с най-силна атака и отбелязани 65 гола. Тяхната защита и тази на етърци са най-добре играещите, допуснали са само по седем попадения.

Отборът на „Етър ВТ“ е на второ място с една загуба именно от „Локомотив“ и един равен мач. Трети са момчетата на „Янтра“ (П. Тръмбеш).