Гимнастичките на „Етър“ трети отборно в многобоя на Държавното първенство

Бронзови медали отборно спечелиха състезателките на великотърновския клуб „Етър“ от Държавното първенство по художествена гимнастика. В зала „София“ в шампионата при жените Йоана Енчева, Христиана Николаева и Ралица Йорданова са трети в многобоя с 41.800 точки. Преди тях се подредиха отборите на „Тракия 1“ и „Левски Триадица 1“, а след тях на „ЦСКА 1“, „Дунавска ЦСКА“ и т. н.

В индивидуалното класиране в многобоя Йоана Енчева се класира на 9-о място, а на отделните уреди Христиана Николаева е шеста на топка, а Йоана Енчева – осма.

При девойките старша възраст „Етър“ бе представен от Кремена Лазарова, която се класира на 5-о място в многобоя от общо 89 състезателки, а в класиранията на отделните уреди се подреди седма на топка и лента.

При момичетата до 10 години най-малката представителка на клуба на това Държавно първенство – Мина Чемширова, се класира на 14-о място от общо 143 гимнастички. В неделя бе последният състезателен ден при девойки младша възраст, където участваха три етърки.