54 четения

Мирела Моева с важен гол за „виолетовите“, вече са на точка от второто място в класирането

С гол на Мирела Моева отборът на „Етър ВТ“ пречупи прекия си конкурент за челната тройка „Спортика” (Благоевград) и се върна на победния път. Попадението с цената на три точки падна в 83-тата минута. Тогава Моева получи възможност да стреля и изпрати топката в мрежата на съперничките.

Мачът се игра на изкуствения терен в Царева ливада и премина при тотално надмощие на „виолетовите”. Още преди почивката етърки можеха да открият резултата след опасна атака на Мирела Моева отляво, имаше и още добри възможности. След почивката етърки усилиха натиска и затегнаха обръча около вратата на „Спортика”. Отново Моева излезе сама срещу вратарката, но тя спаси. Последваха положения и пред Лора Петрова и Габриела Иванова, за да дойде поредната атака и точният завършващ удар на Мирела Моева. До края само добрата игра на вратарката спаси гостенките от нови голове. Тя отрази удар на Велизара Владимирова от метър, а след изстрел на Моева изби топката в гредата.

„Изключително съм доволен, взехме голяма победа. Не като резултат, а като важност на мача и като показана игра! Момичетата играха силно, на много високо ниво, с много движение и комбинации, всички изпълниха задачите си”, коментира треньорът Валентин Витанов.

Воденият от него тим вече има вече 15 точки от пет победи и две загуби и е само на точка след втория „Спортика” (Благоевград), който е с 5 победи, едно реми и една загуба. Лидер е НСА – София със седем победи от 7 мача.

На 30 ноември от 13:00 часа „виолетовите” гостуват на „Локомотив” (Стара Загора), а на 7 декември от 14:00 часа е отложеният мач от Шестия кръг срещу „ЛП Суперспорт” (София).